top of page
3. 9. Rady a tipy pro závod

 

Obecné doporučení

Jeďte, běžte nebo jděte po trase kam, až můžete, ale zhruba v polovině doby mezi časem vašeho startu a časem ukončení závodu se otočte a vracejte se do cíle, abyste stihli losování cen.

 

Tip pro rodiče s malými dětmi

Od startu do orientačního bodu číslo 6 (vzdálenost asi 2 km), kde je ukrytá 1. schránka s pokladem, vede po rovině polní a lesní cesta vhodná i pro jízdu na dětském kole a částečně pro sportovní kočárek. Touto cestou se můžete vydat hledat s malými dětmi poklad.

 

Tip pro střední zátěž

Od startu pokračujte až do orientačního bodu 39 (vzdálenost asi 12 km), kde je ukrytá 3. schránka s pokladem (menší polovina okruhu). Cesta vede někde i po kamenitých cestách se středním stoupáním vhodnějším pro horská kola. Zde se můžete rozhodnout pro návrat zkrácenou cestou do cíle převážně klesáním po ulicích Pstružovská, Paseky, Noremská, Havlíčkova, SNP a pěší lávkou přes řeku Ostravicí.

 

Tip pro vrcholovou zátěž

Pokud dospějete z bodu 1 až do orientačního bodu 58 (vzdálenost asi 20 km) kde je ukrytá 4. schránka s pokladem, můžete si blahopřát! Pak už to povede s vámi převážně s kopce. Schránka č. 4 s pokladem je totiž nejvyšším položeným místem celé trasy. Cesta vede někde i po kamenitých cestách se značným a dlouhým stoupáním vhodným pro horská kola. Pokud dorazíte až do bodu 58, neexistuje již významnější zkratka do cíle a je vhodnější dokončit závod po originální trase (přes bod 70 s ukrytou 5. tedy poslední schránkou s pokladem). Trasa zde navíc vede  klidnou a hezkou scenérií.

bottom of page