top of page
3. 7. Mobilní aplikace pro kolo-běh

 

Trasa sportovně rekreačního závodu kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí bude sice několik dní před startem přehledně vyznačena na trati výraznými ukazateli a v ruce budete mít případně vytištěný obrázek trasy, přesto je vhodné mít trasu k dispozici v mobilní navigaci.

Ukazatelové směrovky na trase mohou být totiž případně zničené nebo zcizené. Navíc se na trať můžete kdykoliv vracet v průběhu roku a dobře se s pomocí mobilní navigace orientovat a hlavně hledat schránky s pokladem i když budou ukazatele po skončení závodu do několika dnů na trati sejmuty.

 

 

Vyznačení okruhu

 

Okruh je zobrazován v mobilní aplikaci pomocí 75 ikon navigačních bodů na červeně vykreslované trase. Pro závod byla zvolena jako nejužitečnější mobilní aplikace Locus Map. Nutno mít svůj vlastní mobil a do něj si nainstalovat před startem závodu aplikaci Locus map prostřednictvím aplikace Obchod Play. Dále je nezbytné si stáhnout do mobilu trasu Kolo-běhu Frýdlantskem nad Ostravicí (viz dále soubory ke stažení) a naimportovat ji do navigace. Potřebné je také si stáhnout a nainstalovat ikony orientačních bodů (viz dále soubory ke stažení). Nutné je i předem si stáhnout do navigace potřebné offline mapy, pokud chcete používat navigaci na trati bez internetu. Především a nejprve si stáhněte manuál k navigaci Locus Map pro závod Kolo-běh (viz dále soubory ke stažení). Tento manuál obsahuje nejen podrobný postup k stahování a instalaci, ale také návod k navádění do zvoleného bodu a navádění podél trasy pomocí navigace Locus Map. Manuál obsahuje také informace (pro ty, kteří ještě nemají dotykový mobil) jaký cenově a parametrově optimální mobil zakoupit. Obsahuje také návrh systému organizace dat a času pomocí mobilu, včetně nejpotřebnějších aplikací. Zdá se to být poměrně komplikované, ale je výhodné vybrat si jednu navigaci a tu dobře ovládat, pro případ octnete-li se v krizové situaci (např. nemůžete najít cestu domů z hospody).

 

Soubory ke stažení

 

Soubor ke stažení s manuálem k navigaci Locus Map pro závod Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí je na webu  Zde

 

Soubor ke stažení s trasou závodu Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí pro navigaci Locus Map je na webu  Zde

 

Soubor ke stažení s ikonami orientačních bodů k závodu Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí pro navigaci Locus Map je na webu  Zde

bottom of page