top of page
Kolo-běh

 

(lehkovážná příručka, jak na těžký převod lehce projet  život)

 

 

Úryvek z textu příručky:

„Tělo i auto musíme zatěžovat optimálně. I když nakonec obě skončí ve šrotu, život si tak s nimi lépe užijeme.“

 

 

Přeji hezký den,

 

Tyto stránky pro vás připravuje SparingPartner (což je můj sportovní pseudonym). Slovo SparingPartner ve složenině má přitom význam - doslova řečeno - „šetrný partner“. A skutečně vás chci šetrným způsobem nasměrovat a provázet pojmem „kolo-běh“, jehož obsah může pozitivním způsobem obohatit i váš životní styl.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pojem kolo-běh

 

(1)  Kolo-běh  je především způsob pohybu spočívající v kombinaci jízdy na kole a běhu vedle kola (popřípadě i chůze vedle kola). Zvládnout tuto techniku je velmi jednoduché, přesto je užitečné dodržovat některé rady, které vám usnadní situaci při jejím používání. Podrobnější popis a zásady této techniky naleznete v kapitole Kolo-běh jako způsob pohybu.

 

(2)  Kolo-běh je dále životní styl založený na všestranném a celoročním využívání střídavé techniky jízdy na kole a běhu vedle kola či chůze vedle kola a to vše k přesunu  do  míst  kde a kdy je to alespoň trochu technicky možné (např. na pracoviště, do obchodů, na chalupu apod.). Komplexní uplatňování této techniky se tak stává životním stylem, neboť vyžaduje upravit některé životní návyky a časový rozvrh dne.  Inspiraci k tomuto životnímu stylu naleznete v kapitole Kolo-běh jako životní styl.

 

(3)  Kolo-běh je také veřejný, sportovně rekreační závod, ve kterém lze právě uplatnit výše popsanou techniku kolo-běhu a učinit též pravidelnou účast na tomto závodě součástí svého životního stylu. Bližší podrobnosti k tomuto závodu naleznete v kapitole Kolo-běh jako závod.

POZOR!

V sobotu 3. 8. 2024 od 10 do 14 hodin se koná v areálu YDYKSEB v Nové Vsi ve Frýdlantu nad Ostravicí start 7. ročníku sportovně rekreačního závodu

                                                 Kolo-běh Frýdlantskem.

Zúčastněte se! I ten, kdo dorazí do cíle poslední nebo absolvuje i jen malou část okruhu může vyhrát celý závod. Vítěz závodu i pořadí na dalších místech pro udílení cen se totiž losuje. Další podrobnosti najdete v kapitole Kolo-běh jako závod a inspiraci naleznete v kapitole Foto a videogalerie.

bottom of page